Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
İş hayatında biz de varız

Sabancı Vakfı Hibe Programları desteğiyle devam eden ‘Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum’ programı kapsamında Down Sendromu Derneği ve Anadolu Üniversitesi Özel eğitim Bölümü Zihin Engellilerin Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanlarının işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Türkiye’de Down Sendromlu Bireylerin İstihdamı İçin Beklentiler Araştırması’nın sonuçları kamuoyuna duyuruldu. Araştırma kapsamında 51 aile, engelli birey çalıştırma zorunluluğu olan 20 şirket ve 46 Down sendromlu genç ile görüşmeler yapılarak zihinsel engelli istihdamına yönelik tutum ve beklentiler analiz edildi.

‘Girişim yok’

Hazırlanan rapora göre, Down sendromlu bireylerin yüzde 98’inin çalışmak istediği ancak ailelerinin yüzde 78’inin çocuklarının işe girmesiyle ilgili önceden hiçbir girişimde bulunmadığı ortaya çıktı. Çalışmak isteyenlerin yüzde 72’si para kazanmak, yüzde 54’ü aileye destek olmak, yüzde 48’i arkadaş edinmek ve evlenmek, yüzde 24’ü istediklerini almak ve yüzde 22’si zaman geçirmek için çalışmak istediğini söyledi.

Related posts:

BİLGİLER
tarafından 17 Ekim 2016 - 23:18 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 180 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ

Fatal error: Call to undefined function simple_social() in /home/dayioglu/public_html/wp-content/themes/koydernek/single-default.php on line 73