Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Otistik Öğrencilerden Farkındalık Ziyareti

Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Özel Dayıoğlu Rehabilitasyon Merkezi öğretmen ve öğrencileri Of Kaymakamı Eren Arslan’ı makamında ziyaret ettiler.

Otizm ile ilgili farkındalık oluşturmak ve otistik bireylerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla, 2 Nisan, Birleşmiş Milletler tarafından ‘Dünya Otizm Farkındalık Günü’ olarak ilan edilmiştir.

Bu çerçevede Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizmle ilgili yapılan etkinlikler yoluyla, otizmli bireylerin toplumla bütünleşmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Bu kapsamda Of’ta bulunan Özel Dayıoğlu Rehabilitasyon Merkezi Müdiresi Zeynep Hacıkerimoğlu, öğretmen ve öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ile birlikte Of Kaymakamı Eren Arslan’ı makamlarında ziyarettiler. Öğrenciler, Kaymakam Arslan’a çiçek takdim ederek günün anlam ve önemiyle ilgili hazırladıkları tişört hediye ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; ‘Farkındalık oluşturmak için bugünler anlamlıdır. Sizler de öyle bir işlev için bizleri ziyaret ettiniz. Ziyaretinizden ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu anlamda toplumsal gayret ve bakış açımız da değişmelidir. Allah bu gayretli çalışmalarınızda yardımcınız olsun’ dedi.

Ziyarette konuşan Kaymakam Arslan; ‘Dünya Otistik Günü kapsamında bizi ziyaret eden öğrencilerimizden çok mutlu olduk. Onların bu anlamlı gününü kutluyor herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum. Değerli öğretmen ve idarecilerimiz sizler çok önemli eğitim faaliyeti yapıyorsunuz. Hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyorum’ ifadelerini kullandı.

Kaymakam Arslan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi, fotoğraf çektirdi.

Related posts:

BİLGİLER
tarafından 16 Kasım 2016 - 08:19 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 248 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ

Fatal error: Call to undefined function simple_social() in /home/dayioglu/public_html/wp-content/themes/koydernek/single-default.php on line 73